Ստեփանծմինդա - Լարս ավտոճանապարհի երթեւեկությունը սահմանափակ է, Հայաստանի որոշ մարզերում ձյուն է տեղում
22.11.2017 աղբյուր : www.arka.am
Վրաստանի ենթակառուցվածքների և տարածաշրջանային զարգացման նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ «Ստեփանծմինդա - Լարս» ավտոճանապարհը նոյեմբերի 22-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ծանրաքաշ մեքենաների համար փակ է:
«Ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար»,- նշված էր հաղորդագրությունում:
«Վերին Լարս» անցակետը Հայաստանը Ռուսաստանի հետ կապող միակ ցամաքային երթուղին է:
Նախարարության մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է նաև, որ 9:30-ի դրությամբ Հայաստանի մի շարք քաղաքներում ձյուն է տեղում:
Այսպիսով՝ ձյուն է տեղացել Գյումրիում, Մարալիկում, Արթիկում, Աշոցքում, Աբովյանում, Հրազդանում, Աշտարակում, Ապարանում, Արագածում, Թալինում, Վանաձորում, Սպիտակում, Ստեփանավանում, Թումանյանում, Տաշիրում և Սևանում, ինչպես նաև Դիլիջանում:
«Ճանապարհների անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու համար իրականացվում են մաքրման աշխատանքներ: Վթարներից, դժբախտ պատահարներից, խցանումներից և վթարային իրավիճակներից խուսափելու նպատակով նախարարությունը վարորդներին հորդորում է երթևեկել միայն ձմեռային անվադողերով»,- ասվում էր հաղորդագրությունում:

Движение по трассе Степанцминда - Ларс ограничено, в ряде областей Армении идет снег
Движение по трассе Степанцминда - Ларс по состоянию на 10:00 среды закрыто для тяжелых грузовиков, сообщает пресс-служба Министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении со ссылкой на Дорожный департамент Министерства инфраструктур и территориального развития Грузии.
"Трасса Степанцминда - Ларс открыта только для легковых автомобилей", - отмечается в сообщении.
КПП "Верхний Ларс" является единственным сухопутным маршрутом, связывающим Армению с Россией.
Пресс-служба Минтранса сообщает также, что по положению на 9:30 в нескольких городах Армении идет снег.
Так, снег выпал на дорогах в Гюмри, Маралике, Артике, Ашоцке, Абовяне, Раздане, Аштараке, Апаране, Арагаце, Талине, Ванадзоре, Спитаке, Степанаване, Туманяне, Ташире и Севане, а также на поворотах Дилижана.
"Для обеспечения безопасного движения на дорогах круглосуточно ведутся работы по расчитке дорожного полотна. Во избежание аварий, несчастных случаев, пробок и аварийных ситуаций, министерство настоятельно призывает водителей использовать исключительно зимние шины", - говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что с утра 22-го ноября Армения окажется в зоне воздействия мощного циклона, во всех областях республики и в Ереване ожидаются осадки, в некоторых районах - в виде снега.