Լարսում կուտակումները պայմանավորված են զբոսաշրջային հոսքերի կտրուկ աճով
Լարսում կուտակումները պայմանավորված են զբոսաշրջային հոսքերի կտրուկ աճով: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունը:
«ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Նինոնծմինդա-Լարս անցակետում, ելնելով զբոսաշրջային հոսքերի կտրուկ աճի արդյունքում առաջացած  ծանրաբեռնվածությունից եւ սահմանային անցակետի թողունակությունից, տարբեր տեսակի տրանսպորտային միջոցների մեքենաների կուտակումներ կան:
Նախարարության աշխատակիցները մշտական կապի մեջ են վրաց եւ ռուս գործընկերների հետ եւ ստանում են օպերատիվ տեղեկատվություն:
Խնդրի կարգավորման աշխատանքներում ակտիվ ներգրավված են նաեւ Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատան աշխատակիցները, ովքեր կատարում են ուսումնասիրություններ եւ օժանդակում մեր քաղաքացիներին:
Տեղեկացնում ենք, որ մեր հայրենակիցների հարմարավետության համար ստեղծվել է  շուրջօրյա «թեժ գիծ»՝ (010) 59-01-04 հեռախոսահամարով, որը հնարավորություն կտա նախքան ճանապարհ դուրս գալը կատարել ճիշտ պլանավորում եւ տեղեկատվությունը ստանալ հավաստի աղբյուրներից»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Минтранс Армении: Скопления в Ларсе обусловлены резким ростом туристических потоков
Скопления в Ларсе обусловлены резким ростом туристических потоков. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщила  пресс-секретарь Министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении Анаит Аракелян.
«Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщает, что на пропускном пункте Ниноцминда-Ларс, исходя из перегрузки, возникшей в результате резкого роста туристических потоков и пропускной способности, наблюдаются скопления автомобилей различных видов транспортных средств.
Сотрудники Министерства находятся на постоянной связи с грузинскими и российскими коллегами и получают всю оперативную информацию. В работы по регулированию проблемы активно вовлечены также сотрудники посольства Армении в Грузии, которые проводят исследования и помогают нашим гражданам.
Сообщаем, что для удобства наших соотечественников создана круглосуточная «горячая линия» с телефонным номером (010) 59-01-04, которая даст возможность, прежде чем выйти в дорогу, совершить правильное планирование и получить информацию из достоверных источников», - отмечено в сообщении.