Խուսափեք Լարսով Հայաստան ժամանելու տարբերակից. Հերթի երկարությունը հասնում է 9-10 կմ-ի. փոխնախարար
Լարսում կրկին խնդիրներ կան, թե՛ ռուսական հատվածում, թե՛ վրացական: Այս մասին Facebook-ի իր էջում է գրել է Տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Փամբուկչյանը։
«Ռուսական կողմից հերթի երկարությունը 9-10 կմ է (որից 5 կմ բեռնատար), իսկ վրացական մասից մոտ 200 բեռնատար (քանիսն են հայկական քիչ ուշ կասեմ) այժմ աշխատանքներ ենք տանում խնդիրն արագ կարգավորելու: Ռուսական կողմը յոթ գիծ թողունակություն է ապահովում:
Խնդրում եմ, խուսափեք այդ ճանապարհով Հայաստան ժամանելու տարբերակից, քանի որ երկար պետք է կանգնեք հերթի մեջ»,-գրել է նա։ Նշենք, որ հայկական բեռնատարների մի մասը տեղափոխում են շուտ փչացող պտուղ-բանջարեղեն:

Замминистра транспорта и связи Армении призвал не ездить через Ларс из-за его чрезмерной загруженности
05.08.2018 источник : www.news.am
На пропускном пункте «Ларс» вновь возникли проблемы, как с российской, так и грузинской стороны. Об этом сообщил замминистра транспорта, связи и ИТ Армении Армен Памбукчян на своей странице в Facebook.
«С российской стороны очередь на 9-10 км (5 из них составляют грузовики), а с грузинской стороны 200 грузовиков (сколько из них армянские скажу чуть позже). Сейчас ведутся работы для скорейшего решения проблемы. Российская сторона обеспечивает пропуск по семи линиям.
Прошу избегать путешествовать в Армению этим путем, поскольку придется простоять длинную очередь», - отметил замминистра. Отметим, что часть армянских грузовиков перевозит скоропортящиеся фрукты и овощи.