Հակոբ Արշակյանը նշանակվեց տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար
ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել Հակոբ Արշակյանին տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար նշանակելու մասին։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի, Հակոբ Արշակյանին նշանակել տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար»,–ասվում է հրամանագրում։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի փոփոխություններին կողմ քվեարկած քաղաքական ուժերից՝ ՀՅԴ–ի եւ ԲՀԿ–ի նախարարներին Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոններից ազատել էր հանրահավաքի ժամանակ՝ հրապարակավ ստորագրելով հրամանագրերը: Ավելի ուշ ազատել էր նաեւ այս կուսակցությունների առաջադրած մարզպետներին։

Акоп Аршакян назначен министром транспорта, связи и информационных технологий
«Основываясь на предложении премьер-министра, в соответствии со статьей 131 Конституции, а также части 1 статьи закона «О структуре и деятельности правительства» Республики Армения, Акоп Аршакян назначен министром транспорта, связи и информационных технологий», - говорится в указе.
Напомним, что премьер-министр Никол Пашинян уволил министров от АРФ Дашнакцутюн и партии «Процветающая Армения», которые проголосовали за внесение поправок к закону «О регламенте Национального собрания». Позднее был уволены также губернаторы от указанных партий.