300-ից ավելի բեռնատարներ կանգնած են Թբիլիսի–Գուդաուրի ճանապարհին
Արդեն 2-րդ օրն է, ինչ Տավուշի մարզի Բագրատաշենի մաքսակետում բեռնատարների վարորդները կանգնած սպասում են, թե երբ են Վրաստանի մաքսավորները թույլատրելու, որպեսզի անցնեն Վրաստանի Հանրապետությունով դեպի Ռուսաստան: Այս մասին տեղեկացնում է Shamshyan.com–ը։
Վարորդները բարձրաձայնում են, որ բեռնատարները բարձված են տարբեր տեսակի բեռներով, այդ թվում՝ գյուղմթերքով և արագ փչացող ապրանքներով:
Սահմանին բեռնատարների վարորդները գտնվում են անորոշ վիճակում՝ չիմանալով, թե Վրաստանի կողմը երբ է իրենց թույլատրելու անցնել:
Կայքի տեղեկություններով՝ 300-ից ավելի բեռնատարներ կանգնած են Թբիլիսիից դեպի Գուդաուրի տանող ճանապարհին՝ մինչև Բագրատաշենի անցակետ և բեռնատարների շարասյունը ձգվում է մոտ 3 կմ: Ըստ շրջանառվող լուրերի, ճանապարհը երկկողմանի փակ է բեռնատարների համար, քանի որ Գուդաուրի գյուղում դահուկադաշտ են կառուցել և մինչև հունվարի 7-ը ճանապարհը փակ կլինի: Վարորդները խնդրանքով դիմում են վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին, որպեսզի այս հարցին լուծում տրվի:

Более 300 грузовиков застряли на дороге Тбилиси-Гудаури
Уже второй день, как водители грузовых автомобилей на таможенном пункте Баграташен ждут, когда грузинские таможенники позволят им проехать в Россию по территории Грузии, сообщает Shamshyan.com.
По словам водителей, они везут самые разные грузы, в том числе сельхозпродукцию и быстро портящиеся товары. В настоящее время они находятся в неопределенной ситуации, ожидая разрешения грузинской стороны на проезд.
По данным портала, более 300 грузовиков стоят на дороге Тбилиси-Гудаури, в то время как колонна грузовиков возле Баграташена достигает длины в 3 км. По некоторым данным, дорога закрыта в обоих направлениях для грузовых автомобилей, так как в Гудаури построен каток, и дорога будет закрыта до 7 января.