Բագրատաշենի մաքսակետում աննկարագրելի հերթեր են
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանը ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է Բագրատաշենի մաքսակետի հերթերին եւ լուսանկարներ հրապարակել այնտեղից:
Նա, մասնավորապես, գրել է.
«Այս պահին ես գտնվում եմ Բագրատաշենի մաքսակետում եւ տեղում ականատեսն եմ աննկարագրելի հերթերի, որոնց մասին քաղաքացիները բազմաթիվ անգամ բարձրաձայնել են։
Խոսքը բեռնափոխադրումներով զբաղվող եւ մեքենաներ ներմուծողների մասին է, որոնց սպասարկում են ընդամենը 4 աշխատակից։ Սա լրջագույն խնդիր է եւ անթույլատրելի է Հայաստանի համար այս կարեւորագույն մաքսակետում նման աշխատելաոճ։ Մարդիկ ստանդարտ փաստաթղթերի ձեւակերպման համար ստիպված են լինում ժամերով սպասել, երբեմն մինչեւ 4, 5, 6 ժամ կամ ավելի երկար»:

На таможенном пункте «Баграташен» неописуемые очереди
Сейчас я нахожусь на таможенном пункте «Баграташен» и на месте вижу неописуемые очереди, о которых неоднократно громогласно говорили граждане. Об этом написал на своей странице в «Facebook» депутат от партии «Светлая Армения» Армен Егиазарян, опубликовав при этом фотографии с «Баграташена».
Он, в частности, отметил: «Речь идет о грузоперевозчиках и импортерах автомобилей, которых обслуживают лишь 4 сотрудника. Это серьезнейшая проблема, подобный стиль работы на этом важнейшем таможенном пункте для Армении просто недопустим. Для оформления стандартных документов люди вынуждены ждать часами, иногда до 4, 5, 6 часов, а то и больше».